wtorek,

(346. dzień roku)

II NIEDZIELA ADEWNTU

10 grudnia 2017 r.

·    Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie.

·    Dzisiaj o godzinie 1200 w katedrze w Toruniu Ingres Ks. Biskupa Wiesława Śmigla na Biskupa Diecezji Toruńskiej. W kościołach całej diecezji o 1200 będą bić dzwony.

·    W adwencie w środę i w sobotę Msza św. roratnia o godzinie 715. Zapraszam wszystkich. Dzieci przychodzą z lampionami. Msza roratnia jest również we wtorek o godzinie 1700. Proszę, aby w roratach uczestniczyły dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

·    W środę wspominamy św. Łucję dziewicę i męczennicę

·    W czwartek św. Jana do Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

·    W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dzieciom do I Komunii św.  na Mszy św. o godzinie 1100.

·    Dziękuję z ofiarowane produkty żywnościowe dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

·    Zachęcam do wsparcia akcji Caritasu Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Kupując świece na Boże Narodzenie wspieramy pomoc świąteczną najuboższym dzieciom. Są świece po 6 zł.

·    „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na kolekcie gospodarczej.

·    Ukazał się nowy album o parafiach Diecezji Toruńskiej z okazji 25 lat jej istnienia. Koszt 80 zł.

·    Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” z wyjątkowym z racji nowego Biskupa Ordynariusza dodatkiem diecezjalnym i jest też dodatek kulinarny na święta.

·    Po Mszach św. zapraszam na kiermasz zorganizowany przez społeczność naszej szkoły do budynku szkolnego w Wąpiersku.

·    Pozostałe stare ławki (wysokie ławki) z naszego kościoła zostały przekazane do parafii w Warlubiu. Dokładnie znajdą nowe miejsce, po ich pewnej przebudowie, w kaplicy parafialnej w Rulewie. Z ten szczególny dar dziękuje Proboszcz parafii Ks. Ireneusz Machut.

·     Spowiedź adwentowa przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego będzie we wtorek 19 grudnia od godziny 1600 do 1700

Wtorek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn

Czytania: