poniedziałek,

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27 maja 2018 r.

·   Dzisiaj  Uroczystość Pierwszej Komunii św. o godzinie 1100

·   Rozpoczynamy biały tydzień.

·   Nabożeństwo majowe do środy na zakończenie Mszy św. o godzinie 1800 w czwartek po Mszy św. o godzinie 900.

·   We wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

·   Bardzo zachęcam dziewczynki do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Próba sypania kwiatków we wtorek o godzinie 1700.

·   Zbiórka ministrantów w środę o godzinie 1730

·   W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Msza święta o godzinie 1100 będzie odprawiona na terenie remizy w Jeleniu. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy na terenie Jelenia. Proszę o ich przygotowanie:
1 ołtarz u P. Witolda i Danuty Wiśniewskich, 2 ołtarz u P. Rafała i Marzeny Orzechowskich, 3 ołtarz przy kapliczce  P. Małgorzata Wiśniewska, 4 ołtarz u P. Stefana i Adeli Łozińskich.

·   Proszę, aby osoby noszące w procesji baldachim, sztandary, chorągwie tradycyjnie niosły i w tym roku. Rzeczy te będą przewiezione do Jelenia w środę po Mszy św..

·   Od piątku oktawa Uroczystość Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W niedziele po Mszy św. o godzinie 1100.

·   W piątek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Będą na zakończenie Mszy św. o godzinie 1800. W niedziele po Mszy o godzinie 1100

·   Pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1700 do 1750 Spowiedź od godziny 1700 do 1745

·   W piątek przed południem odwiedzę chorych w domach z Komunią św..

·   Pierwsza sobota miesiąca Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

·   W sobotę od godziny 1700 do 1750 Spowiedź przed odpustem parafialnym.

·   W przyszłą niedzielę odpust parafialny Opatrzności Bożej. Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną o godzinie 1200. Sumie przewodniczyć będzie Ks. Kan. Grzegorz Bohdan dyrektor Brodnickiego Centrum Caritas. Proszę o udział w procesji dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci które przyjęły I Komunię św. i osoby noszące baldachim, feretrony, chorągwie, różaniec.

Poniedziałek, VIII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni