poniedziałek,

(50. dzień roku)

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lutego 2018 r.

·   Dzisiaj obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorego.

·   Od dzisiaj 11 lutego do 17 lutego 2018 r. obchodzić będziemy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.

·   Jutro i we wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1600 do 1700. Adorację zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. We wtorek adoracja z modlitwami do św. Jana Pawła II

·   W środę rozpoczynamy Wielki Post. To czas modlitwy, postu i jałmużny. Przez te praktyki przygotowujemy się do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nie uczestniczymy w zabawach. Praktykujmy abstynencję i czyńmy postanowienia na ten okres.

·   Środa Popielcowa. Msze św. o godzinie 900 i 1700. Na każdej obrzęd błogosławieństwa i posypania pokutnego wiernych popiołem. Obowiązuje post ilościowy i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

·   W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 1700.

·   W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 1630.

·   W niedzielę Gorzkie Żale po Mszy św. o godzinie 900.

·   Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach  można uzyskać odpust zupełny.

·   Dziękuję za pomoc pracach przy sprzątaniu kościoła.

·   W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza.

·   W niedziele Wielkiego Postu w parafii św. Wojciecha w Lidzbarku będzie prowadzone przygotowanie do małżeństwa dla osób, które ukończyły katechizację a nie posiadają ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej. Pierwsze spotkanie w salce przy ulicy Działdowskiej w niedzielę 18 lutego o godzinie 1530.

Poniedziałek, I Tydzień Wielkiego Postu
Dzień Powszedni