niedziela,

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018 r.

·   Zapraszam codziennie na  nabożeństwo różańcowe o godzinie 1630 następnie
o 1700 Msza św. W niedzielę po Mszy św. o godzinie 900. Za odmówienie części różańca w kościele można uzyskać odpust zupełny. Dzieci zapraszam na różaniec szczególnie we wtorki i czwartki.

·   Dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Zbiórka do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

·   Dzisiaj modlimy się za nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracujących w  oświacie.

·   Dzisiaj w parafii św. Wojciecha w Lidzbarku o godzinie 1330 odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Rolników Diecezji Toruńskiej. W programie: wykład, Msza św. i poczęstunek.

·   Jutro św. Teresy od Jezusa dziewicy, doktora Kościoła.

·   Jutro wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o godzinie 1530, Msza św. o 1600.

·   We wtorek św. Jadwigi Śląskiej,  przypada 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

·   W środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

·   W środę razem z różańcem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

·   W czwartek  święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Modlitw w intencji pracowników Służby Zdrowia.

·   W sobotę św. Jana Kantego, prezbitera.

·   W sobotę nabożeństwo różańcowe o godzinie 1530, Msza św. o 1600.

·   W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 1100 przedstawienie o Janie Pawle II przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

·   W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

·   W przyszłą niedzielę w kościołach w Polsce liczenie wiernych.

·   „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na kolekcie gospodarczej.

·   Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Można składać wypominki za zmarłych jednorazowe i całoroczne. Za zmarłych podanych w wypominkach jednorazowych będę się modlił 2 listopada o godzinie 830 i 1630. Za zmarłych w wypominkach całorocznych będę się modlił w każdą niedzielę o godzinie 900 i 1100 od  4 listopada 2018 r do 27 października 2019 r.

Zapowiedzi przedmałżeńskie I

Łukasz Stanisław Łoziński – kawaler  – Wąpiersk

Patrycja Lipińska – panna – Koszelewy

„CZYSTE POWIETRZE” – SPOTKANIE INFORMACYJNE

W  dniu 10 października 2018 r. (środa) o godz. 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Wąpiersku,  Ministerstwo Środowiska organizuje spotkanie informacyjne z mieszkańcami gminy, w ramach przyjętego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła