piątek,

(146. dzień roku)

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017 r.

·   Dziękuję wszystkim za udział  w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

·   Maj to miesiąc szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo majowe w tygodniu o godzinie 1730 w niedzielę po Mszy św. o godzinie 900.

·   W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (dni krzyżowe). W te dni majowe nabożeństwo o godzinie 1730 rozpoczniemy procesją z modlitwami o urodzaje i za kraje głodujące.

·   Zapraszam dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej na próbę we wtorek i w czwartek o godzinie 1630.

·   W piątek Dzień Matki zapraszam do modlitwy w tej intencji w majowym nabożeństwie i na Mszy św..

·   Spowiedź przed Pierwszą Komunią św. w sobotę o godzinie 1000.

·   W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskie.

·   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 1100 Uroczystość Pierwszej Komunii św.

·   Stare ławki z naszego kościoła zostały podarowane do nowo powstającej i budującej się parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu na osiedlu Jar. Parafia została erygowana w listopadzie ubiegłego roku obecnie powstała tymczasowa kaplica i tam zostały umieszczone ławki.

·   Malowanie naszego kościoła zostanie wykonane w połowie października przez zakład malarski „Laniecki”. Jest to firma zajmująca się tylko malowaniem obiektów sakralnych. Malowała ona ostatnio kościoły w Lidzbarku. Wstępny koszt malowania to 30 tys. zł..

·   Proszę, aby w tym tygodniu przeprowadzić comiesięczną zbiórkę na malowanie kościoła.

Święta

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera